top of page

My Recommendations - Exhibitions

New York

New York

ABOUT TIME

Metropolitan Museum of Art
28.10.2020 - 07.02.2021

About time

התערוכה היא חלק מחגיגות 150 שנה להיווסדו של מוזיאון המטרופוליטן וחוקרת את יחסי הגומלין בין אופנה לזמן. בתערוכה מוצגים מאה וחמישים פריטי אופנה שנשלפו כמעט אך ורק מהאוסף של מכון התלבושות, לאורך שני צירי זמן מקבילים. ציר הזמנים הראשון הוא לוח זמנים כרונולוגי משנת 1870 ועד היום שמדגיש את האבולוציה של האופנה. לעומת זאת, ציר הזמן השני מראה תופעות אופנתיות שהושפעו מציר הזמן הכרונולוגי אבל קרו לפניו או אחריו ומתייחסים אליו מבחינת צללית, מוטיבים, חומרים, טכניקה או קישוט.

Ravishing: The Rose in Fashion

Fashion Institute of  Technology
Museum, Spring 2021

Ravishing

פרח הורד, הוא אחד הפרחים המוכרים בעולם. הוא קשור אצל רובנו לתפיסות של רומנטיקה ואהבה, ומופיע רבות בסיפורי אגדות, דת, תשוקה ועוד. הפרח העדין הזה, שגבעולו מעוטר בקוצים, סיפק השראה אינסופית לאמנים, סופרים וגם למעצבי אופנה. בתערוכה שתפתח במוזיאון ה-FIT בניו יורק תבחן משמעות הורד באמצעות בגדים, תכשיטים ואף צילומי אופנה. בתערוכה יוצגו כ-75 מוצגים, המתוארכים החל משנת 1750 ועד ימינו.

Reinvention and Restlessness:
1990s Fashion

Fashion Institute of  Technology
Museum, Fall 2021

Reinvention and Restlessness

מינימליזם, רטרו, פירוק והרכבה, התעוררות האופנה העילית,  השראה אוריינטלית, טכנולוגיה ואינטרנט. אלו הם רק כמה מן המושגים שהגדירו

את הלך רוח האופנה בשנות ה-90. שהתאפיינה בעודף צלליות, רעיונות, וסגנונות  ועל כן הגדרתה חמקמקה. התערוכה מורכבת מיותר מ-75 מוצגים של מעצבים מדהימים מאלכסנדר מקווין, חוסיין שאלאיין, ג'וצ'י, קלווין קליין, מייסון מרטין מרג'יאלה, ריי קוואקובו, סטלה מקרטני, ויקטור ורולף ועוד רבים וטובים שאיתגרו את התפיסה של אופנה עילית ומילאו תפקיד משמעותי בהנחת היסודות לאופנה של המאה ה21. התערוכה נפתחת בסתיו 2021.

San Francisco

Sun-Francisco

Frida Kahlo:
Appearance Can  Be Deceiving 

De Young Museum
25.09. 2020 - 07.02.2021

Frida Exhibitde Young

תערוכה החוגגת את חייה של האמנית המקסיקנית המצליחה בעולם, פרידה קאלו. מציגה את פועלה ותפיסת עולמה דרך זווית בלתי צפויה, הבגדים והחפצים שהשאירה אחריה. הבגדים התגלו בשנת 2004 בחדר האמבטיה בבית הכחול בו היא חיה עם בעלה דייגו ריברה. התערוכה בוחנת את זהותה של קאלו דרך הבגדים שהיא בחרה: שמלות מקסיקניות מסורתיות, המחוכים עליהם ציירה והחזיקו את גופה והנעליים שטשטשו את נכותה. הנראות של פרידה קאלו נתנה השראה למעצבי אופנה עכשווים רבים ויותר מזה בגדיה הם סוג של עדות חיה לדיוקנותיה העצמיים ולחייה יוצאי הדופן.  

Levi Strauss:
A History of American Style 

The CJM - Contemporary Jewish Museum
13.2.2020-31.1 2021

Levi Strauss

בשנת 1873 סוף הבהלה לזהב בקליפורניה, השיג לוי שטראוס פטנט אמריקאי שעסק בתהליך הכנסת מסמרי ברזל למכנסי עבודה לגברים על מנת לחזק אותם, זוהי הייתה לידתו של הג'ינס הכחול. התערוכה מגוללת את הסיפור האמריקאי המובהק של לוי שטראוס: מהגר, איש עסקים ופילנטרופ ואת התהליך שעבר הג'ינס הכחול יחד איתו,  מבגד עבודה למוצר אופנתי שמגלם בתוכו את האמריקאיות עצמה. התערוכה מציגה למעלה מ-250 פרטי ארכיון היוצרים יחדיו את התצוגה הגדולה ביותר של ארכיון החברה אי פעם. 

paris

Paris

Harper's Bazaar, Premier Magazine De Mode.

Le Musée des Arts Décoratifs
28.10.2020- 07.02.2021

Harper's Bazaar

התערוכה לוקחת אותנו למסע בנקודות הזמן שבנו את המגזין הארפר'ס בזאר ואת התפתחותו לאורך השנים. 152 שנות היסטוריה ואופנה מוצגים באמצעות חזונם של גדולי האמנים והצלמים שתרמו לסגנונו הייחודי של המגזין. דרך מאן ריי, סלוודור דאלי ואנדי וורהול ועד ריצ'רד אבדון ופיטר לינדברג. 60 מוצגים מעולם הקוטור ובגדים מוכנים ללבישה שרובם הגיעו מאוסף המוזיאון יוצגו לצד הצילומים שלהם מתוך המגזין. 

בנוסף, התערוכה כוללת מחווה מיוחדת לשלוש דמויות מפתח שחייהם היו שלובים בחיי המגזין: כרמל סנואו, אלכסיי ברודוביץ' ודיאנה ורילנד

שיחד יצרו אסתטיקה מודרנית באמצעות אופנה ועיצוב גרפי ועקבותיהם נוכחים בין דפי המגזין עד היום.

Gabrielle Chanel Menifeste De Mode

 The Palais Galliera Museum
01.10.2020-14.03.2021

Gabrielle Chanel

זוהי תערוכת הרטרוספקטיבה הראשונה לאייקון האופנה גבריאל קוקו שאנל. התערוכה מספרת את סיפורו של המותג מתחילתו בשנות ה-20

של המאה ה-20 ועד לאוסף הפרטי של גבריאל שאנל משנת 1971 ומאגדת בתוכה 350 פריטים מאוסף המוזיאון עצמו, מוזיאונים בינלאומיים ואוספים פרטיים. התערוכה מתחקה אחר הקמתו של אחד המותגים הגדולים בעולם ואחר התפתחותו של הסגנון החדשני והייחודי שאופיין ע"י שאנל עצמה. התערוכה מציגה פריטי מפתח ממורשת בית האופנה כגון הבושם שאנל No5, חליפות הטוויד, תיק 2.55 של שאנל וחולצת המלאכים העשויה מג'רזי. דרך מדהימה לתת כבוד למעצבת פורצת הדרך שהלכה אחרי האמת שלה ושינתה עולמות. 

London

London

Bags:Inside Out

Victoria and Albert Museum 
Until 12.9.2021

Bags

מתרמילים ועד תיקי קלאצ', מתיק בירקין ועד מזוודות לואי ויטון התערוכה בוחנת את הסגנון, הפונקציונאליות, העיצוב והאומנות של האביזר האולטימטיבי-התיק. כוללת מעל 250 מוצגים המתפרשים לאורך 500 שנה, התערוכה מבקשת לחקור את הדואליות של התיק כרכוש פרטי ואינטימי וכהצהרה ציבורית. התיק, אביזר נייד ופונקציונאלי ריתק נשים וגברים לאורך ההיסטוריה. התערוכה מדגישה את חשיבותו המתמשכת בחיינו כחלק מההיסטוריה האנושית וכחלק מההיסטוריה של העיצוב. כל תיק הוא עולם ומלואו, ועכשיו כל מה שנותר לעשות, הוא לחכות שנוכל לבקר בתערוכה.

bottom of page