אופנה מעבר לקשת: הצבעים שעשו היסטוריה | קורס היברידי: במוז"א ובמקביל בזום
יום ב׳, 24 בינו׳ | מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב יפו

אופנה מעבר לקשת: הצבעים שעשו היסטוריה | קורס היברידי: במוז"א ובמקביל בזום

בסדרה בת שלושה מפגשים נצלול למעמקי עולם האופנה למסע מרתק בעקבות שלושה צבעים מרכזיים בחיינו: שחור, ורוד וכחול. ימי שני בשעה 19:30

Time & Location

24 בינו׳, 19:30
מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב יפו, Chaim Levanon St 2, Tel Aviv-Yafo, Israel

About the Event

צבעים מלווים כל רגע בחיינו והם חלק בלתי נפרד מעולמנו - הם מסעירים, מרגשים ונקשרים עם אמונות, עם טכנולוגיה ואפילו עם מהפכות. בסדרה בת שלושה מפגשים נצלול למעמקי עולם האופנה למסע מרתק בעקבות שלושה צבעים מרכזיים בחיינו.

התכנית:

24.1.2022 על החיים ועל המוות! משמלות אֵבֶל ועד השמלה השחורה הקטנה איך הפך השחור מצבע השמור לאנשי דת, לייצוג המלוכה ולאבלוּת – לשיא האופנה? מסע מפתיע, ואף משעשע, בעקבות הצבע השחור: מלבוש-אֵבֶל בתקופה הוויקטוריאנית, דרך קוקו שאנל, הנרי פורד והנסיכה דיאנה, ועד ייצוגים של מחאה, סקס ופאנק.

14.2.2022 שוקינג פינק: ההיסטוריה וההיסטריה של הצבע הורוד איך הפך הורוד מצבע שבו התהדרו גברים משחר ההיסטוריה לצבע מובהק וחמוד של ילדות? ואיך הוא מצא את מקומו בתרבות הפאנק, ההיפ-הופ, האוונגרד, והפמיניזם? רגעי שיא בתולדות האמנות נפגשים בהרצאה עם היסטוריה, קולנוע, ארוטיקה והוט קוטור, בעקבות ההיסטוריה המפתיעה וההפכפכה של אחד הצבעים השנויים במחלוקת, עדעצם היום הזה.

14.3.2022 הזהב הכחול: ג׳ינס, אינדיגו והוט קוטור מסע יפהפה בזמן ובתרבות בעקבות שאלות על אודות הג׳ינס הכחול: איך הפך הג׳ינס מבגד פועלים לכוכב מסלולי התצוגות של מעצבי העל וההוט קוטור? מה הפך את האינדיגו לכחול האצילי שנסחר בהיסטוריה כמו מטילי זהב? ואיך הפכו הג׳ינסים של ליווי׳ס לפריט ארכיאולוגי שנמכר במאות אלפי דולרים? אופנה, תפירה עילית והיסטוריה נשזרים יחד בהרצאה, ומגלים בפנינו אינסוף רבדים וגוונים של כחול.

share