סדרה חדשה | דונה אידיאלה: אופנה ואידיאל היופי | בזום ובאודיטוריום

יום ה׳, 26 במאי

|

מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב יפו

סדרה חדשה | דונה אידיאלה: אופנה ואידיאל היופי | בזום ובאודיטוריום

סדרה בת ארבעה מפגשים בעקבות אידיאל היופי ימי חמישי, בין השעות 19:30-20:30, באודיטוריום רוטשילד מוז"א ובזום מועדי המפגשים:  26.5.22 / 30.6.22 / 21.7.22 / 18.8.22 קוד הטבה: 🍍 אננס 

Time & Location

26 במאי, 19:30

מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב יפו, Chaim Levanon St 2, Tel Aviv-Yafo, Israel

About the Event

מי היא דונה אידיאלה: טוויגי? נטע ברזילי? ביונסה? אייריס אפפל? ואולי בכלל אין דונה אידיאלה אחת? ואיפה מתעצב אידיאל היופי: במסדרונות מגזין ״ווג״ או אולי ברחובות הארלם? בסדרה בת ארבעה מפגשים נצא למסע בעקבות אידיאל היופי – בעבר, בהווה וגם בעתיד. תפיסות היופי בעולם המערבי השתנו לאורך השנים, ותהליכים חברתיים, תרבותיים ופוליטיים עיצבו את אידיאל היופי. בהרצאות נשוטט בין רגעים מכריעים בעולם האופנה, נציג עד כמה השתנו התפיסות לאורך ההיסטוריה ונדבר גם על העתיד ומה הוא צופן לנו.

ימי חמישי, בין השעות 19:30-20:30, במוז"א ובזום

מועדי המפגשים: 26.5.22 / 30.6.22 / 21.7.22 / 18.8.22

מידות טובות: על אידיאל היופי הנשי, מרובנס ועד גוטייה

מסע בין נקודות שונות על ציר הזמן, אחר התהפוכות באידיאל היופי ובתפיסת הגזרה של הגוף הנשי, מרובנס במאה ה-16 דרך המוזות האהובות של ז'אן פול גוטייה ועד הזמרות ליזו ונטע ברזילי.

נמרות של נייר: ההיסטוריה של מגזיני האופנה, ממארי אנטואנט ועד אנה וינטור

נעקוב אחר הגלגול המפואר של מגזין האופנה ממדורים קטנים וחסרי חשיבות לכרכים כבדי משקל שקבעו את סדר היום האופנתי בעולם המערבי.

שחור על גבי לבן: מהיפ-הופ ועד בלאק לייבס מאטר

כיצד נפרצו שעריה של תרבות האופנה הלבנה? איך דוגמניות שחורות ומעצבים אפרו אמריקאיים תרמו לאידיאל היופי המשתנה? ברוכות הבאות לכוח השחור החדש שמערער על הגבולות ומשרטט אופק מגוון, יפה וחדש.

העולם כבר לא שייך (רק) לצעירים: אופנה ללא גיל

יכול להיות שאנחנו בפתחו של עידן חדש באופנה, שבו לגיל אין משמעות ולסטייל אין גיל? האם עולם האופנה התבגר וחדל לסגוד לצעירים? מפגש חוצה דורות, שחוגג את היופי ואת הסטייל שבכל גיל.

share